Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Konsultacje

czytaj

Odsłony: 376
Pin It

Bardzo się cieszymy, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły skorzystali z naszego zaproszenia. Codziennie rano,  przez dwa tygodnie przychodzili do czytelni na Poranki z bajeczką. 

Wybrałyśmy bajki, które dodają otuchy, uczą prawdziwych wartości i rozwijają emocjonalną inteligencję. Takie właśnie znalazłyśmy  w książce pt. „ Siedmiu wspaniałych”, której  autorką jest Roksana Jędrzejewska – Wróbel.  W tych bajkach, pełnych humoru z łatwością mogliśmy odnaleźć ślady klasycznych baśni, ale również  - jakże bliską nam rzeczywistość, szkolną, domową, rodzinną. Naszym  słuchaczom bajeczki te bardzo się podobały. Uczniowie  bardzo chętnie również brali udział w rozmowach, na tematy, które poruszane były w bajkach. Nawiązując do treści bajek rozmawialiśmy o współczesnych problemach, z którymi dzieci się borykają na co dzień. To piękne  historie opowiadające jednocześnie o potrzebie akceptacji i miłości, która jest niezmienna od wieków. Czasy się zmieniają, bajki się zmieniają, a tęsknota za bycie kochanym- nie. Wszystko to możemy odnaleźć we współczesnych wersjach baśni na nowo napisanych  przez panią Roksanę.

Pamiętajmy. Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała. Przyzwyczaić się do czytania książek, to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego. Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać. Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom porannych spotkań z bajeczką i zachęcamy do samodzielnego czytania.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl

laboratoria1