Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 1070
Pin It

25 czerwca 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Suszu pożegnali ten trudny rok szkolny. Rok szkolny inny od wszystkich wcześniejszych z nauką zdalną, z nauczycielami, kolegami i koleżankami na odległość, ze sprawdzianami on-line.

Tego dnia zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego wszyscy przyszliśmy pożegnać się ze szkołą.

Uroczystość o godzinie ósmej rozpoczął dotychczasowy przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Kacper Gajer, który przywitał wszystkich zgromadzonych na uroczystym pożegnaniu uczniów klas ósmych. Odśpiewaliśmy hymn państwowy, po czym wszyscy uczestniczyliśmy w ceremonii przekazania sztandaru nowo wybranym członkom pocztu sztandarowego, ślubowaniu nowych członków rady Samorządu Uczniowskiego i przekazaniu obowiązków nowej przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego - Weronice Dumkiewicz, która od tej chwila prowadziła dalszą część uroczystości - pożegnania ósmoklasistów.

Uczniowie tych klas z najlepszymi wynikami w nauce i średnią ocen powyżej 4,75, wzorowymi bądź bardzo dobrymi zachowaniami otrzymali z rąk pana dyrektora Włodzimierza Palińskiego świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe, a ich rodzice zasłużone listy gratulacyjne. Wyróżnieni zostali również ci tegoroczni nasi absolwenci, którzy podczas nauki w naszej szkole brali udział w wielu konkursach , festiwalach czy zawodach sportowych oraz aktywnie działali na rzecz szkoły, osiągając sukcesy w sporcie i nauce. Nie zabrakło też uczniów wyróżnionych za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorową frekwencję. Na zakończenie zaśpiewała dla nas uczennica klasy ósmej - zwyciężczyni szkolnego konkursu” Piosenki o szkole „ Kornelia Modrzejewska.

Po ostatnim dzwonku usłyszanym w tej szkole, wzruszeniach i łzach, nasi absolwenci pożegnani przez dyrektora, otrzymali życzenia i małą niespodziankę - balony z sentencją na nowy etap w życiu i rozeszli się do klas na ostatnie spotkanie z wychowawcą.

Punktualnie o 9.30 rozpoczęła się również zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 dla uczniów klas trzecich naszej szkoły. Trzecioklasiści kończą dziś jakże ważny, pierwszy etap nauki szkolnej. Po wakacjach już nie czeka ich nauka z jedną panią, a różni nauczyciele, różne gabinety, nowe wyzwania.

W tym roku w związku z nauką zdalną, w nagrodę za trud włożony w naukę, wręczono każdemu uczniowi klasy trzeciej małą pamiątkę. Wyróżnieni zostali też uczniowie z wzorową frekwencją. Wyprowadzono sztandar i uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021 zakończyły się. Wakacje czas zacząć!!!

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl