Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 367
Pin It

Lekki Tornister to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna skierowana do uczniów klas 0-III szkół podstawowych i dotycząca profilaktyki wad postawy. Chce ona zwrócić uwagę nauczycieli, dzieci i rodziców na kwestię ciężkich plecaków oraz przyczynić się do zmniejszenia skali tego problemu w przyszłości.

Klasa II c podjęła wyzwanie! Pani Ania Zdziebłowska wraz z panią Anią Kuchnio przeprowadziły instruktaż racjonalnego pakowania tornistrów, ich odpowiedniego dopasowania do ciała i usunięcia z nich zbędnych rzeczy. 

Na wspólnej lekcji wszystkim uczniom przypomniały jak należy szkolny plecak, tornister pakować i go nosić. Ten dzień przyniósł ciekawy przegląd zbędnych rzeczy zabieranych do szkoły. 

Dzieciom uświadomiono, że należy nauczyć się pakowania, aby nie nosić niepotrzebnych rzeczy. Teraz każdy uczeń wie, że dodatkowe podręczniki, zabawki czy przybory niewypakowane z tornistra powodują wzrost jego wagi. W klasie II c plecki będą już tylko wzorowe!

Aby lepiej zobrazować idealnie spakowany tornister, II c przygotowała plakat. Dwujęzyczny! Przy okazji tematu, dzieci powtórzyły wymowę i pisownię nazw przyborów szkolnych w języku angielskim.

To zadanie świetnie zintegrowało grupę, każdy miał swoje zadanie, które z zapałem i chęcią wykonał.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl