Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 883
Pin It

20.09.2019 r w Szkole Podstawowej w Suszu odbyła się Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2019/20. Przy tej okazji członkowie Rady Wolontariatu, działającej w szkole zorganizowali loterię fantową na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Iławie „Przytulisko”. Hasłem przewodnim loterii było „Nie żałuj grosiska dla kochanego Psiska i Kociska z Przytuliska”.

Fanty na loterię w postaci maskotek, książek, puzzli, gier itp. przynieśli uczniowie. Było ich bardzo dużo. Podczas loterii nasi uczniowie wraz z rodzicami kupili wszystkie losy. W sumie dla schroniska zebrano kwotę 823 zł. Została ona uroczyście przekazana przez uczniów w Schronisku.

Nowością podczas Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego był „Bieg na 8 Łap”. Bieg został zorganizowany przez opiekunów wolontariatu. Ideą biegu było promowanie zdrowego stylu życia w rodzinie- z udziałem pupila, pokazanie znaczenia naszych piesków w życiu rodziny oraz integracja szkoły jako placówki ze środowiskiem lokalnym.

W „Biegu na 8 łap” wzięło udział 12 piesków ze swoimi właścicielami (rodzice-dzieci). Biegły pieski rasowe i nierasowe, różnej wielkości i koloru. Wszystkie dobiegły do mety i były bardzo szczęśliwe. Wszystkim zarówno uczestnikom i oglądającym podobał się ten bieg. Uczestnicy biegu zostali nagrodzeni pięknymi książkami, które przekazał Pan Cezary Oracki z Referatu Promocji Gminy Susz, okolicznościowymi torbami i medalami. Czworonożni uczestnicy także otrzymali okolicznościowe medale oraz przysmaki. Całe wydarzenie uświetniła obecność gości ze schroniska OTOZ Animals w Iławie w osobie pani kierownik schroniska Ewy Imbiorskiej oraz podopiecznego -pieska Buby, którzy również wzięli udział w biegu.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w przygotowaniu biegu oraz loterii fantowej

Organizatorzy i opiekunowie Rady Wolontariatu

w Szkole Podstawowej w Suszu: Wioletta Ryszka oraz Joanna Wolf-Marszałkiewicz.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl