Wraz z przewodnikiem podejrzeliśmy pracę redaktorów, reżyserów, jak również zobaczyliśmy od „kuchni” studia nagraniowe, między innymi największe w Polsce i drugie co do wielkości w europie studio w którym nagrywane są między innymi takie programy jak: „Jaka to melodia”, „Voice of Poland”. Byliśmy również na planie programu „Pytania na śniadanie”, które mieści się w nowoczesnym gmachu telewizji. Tam również mieliśmy okazję podziwiać eksponaty związane z historią telewizji.
Drugi punkt programu naszej wycieczki to wizyta w Muzeum Narodowym i udział w fascynującej żywej lekcji historii sztuki. Pani przewodnik wprowadziła dzieci w fantastyczny świat sztuki opowiadając ciekawostki wybranych dzieł malarstwa polskiego światowego. Najwięcej wrażeń wzbudził najcenniejszy eksponat, który znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego, a mianowicie „Bitwa pod Grunwaldem” Jana Matejki. Rozmiary dzieła zrobiły na nas wielkie wrażenie.
Na dziedzińcu Muzeum Wojska Polskiego mieliśmy okazję zobaczyć z bliska samoloty, czołgi i inne pojazdy militarne.
Ostatnim punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, które znajduje się malowniczym miejscu Warszawy tuż nad brzegiem Wisły przy Moście Świętokrzyskim z gmachem Stadionu Narodowego w tle, który mieliśmy okazję podziwiać również z okien autokaru.
Centrum Nauki Kopernik to wspaniała przygoda ze światem nauki i techniki, ale to również świetna zabawa.
Myślę, że ten fragment, choć malutki naszej stolicy pozostanie na zawsze w pamięci uczestników wycieczki i sprawi, że kiedyś zapragniemy powrócić do tych miejsc raz jeszcze, a może nawet zechcemy zobaczyć i poznać więcej równie fascynujących miejsc związanych z historią i kulturą tego pięknego miasta.
Organizator wycieczki: Joanna Wolf-Marszałkiewicz