Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 1180
Pin It

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Suszu z wielką radością rozpoczęli sportowy rok szkolny 2019/2020. Jego inauguracja odbyła się 20 września 2019 roku. Pierwszym etapem były szkolne biegi przełajowe, które odbyły się na plaży miejskiej. Ich przygotowaniem zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego: p. Z. Sarnowski, p. M. Ruszkiewicz, p. J. Wierzchowski, p. K. Furmański. 270 uczniów z klas I – VIII z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością konkurowali ze sobą.

Wszyscy chcieli zdobyć wysokie miejsca i otrzymać miano najlepszych sportowców szkoły. Oczywiście nie zapomniano o zasadach zdrowej rywalizacji. Łącznie odbyło się 16 biegów na różnych dystansach. Impreza przebiegała w sportowej atmosferze z udziałem dopingujących rodziców, wychowawców i uczniów. Najlepsi uczniowie z poszczególnych pionów klas zostali uhonorowani medalami i dyplomami na apelu szkolnym. Dyrektor szkoły p. Włodzimierz Paliński wręczał nagrody i mocnym uściskiem dłoni gratulował zwycięzcom.  

            Druga część uroczystości dotyczyła kiermaszu zdrowej żywności. W czasie oczekiwania na zawody uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali na boisku szkolnym jesienny kiermasz warzyw i owoców. Na tę okazję przyrządzili sałatki, soki, surówki, ciasta i owoce, które pięknie prezentowały się na udekorowanych w barwach jesieni stołach. Do zakupu zdrowej żywności i ciast z owocami nie trzeba było zachęcać, gdyż kusiły one nie tylko wspaniałym wyglądem, ale też smakiem.

Przybyli rodzice, dzieci, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Susza chętnie włączyli się w promocję zdrowego odżywiania.

Podczas imprezy odbyła się również loteria fantowa na rzecz schroniska „Przytulisko” w Iławie. Dary zostały przyniesione przez uczniów naszej szkoły, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w akcję charytatywną. Nowością był bieg rodzinny z psem „Na osiem łap”. Wszyscy uczestnicy wyścigu otrzymali nagrody: książki, medale i smakołyki dla czworonożnych pupili. Akcja pomocy zwierzętom odbyła się w ramach działalności Rady Wolontariatu działającej w naszej szkole. 

 Prowadzeniem imprezy zajął się opiekun Samorządu Uczniowskiego –p. J. Włodarski, zdjęcia wykonywali p. D. Pyza i p. G. Rykaczewski, za sprzęt nagłaśniający odpowiadali p. J. Włodarski i p. T. Traczyk, przy zawodach sportowych pomagali: p. I. Staręga, M. Zabawa, p. R. Piotrowski i p. W. Długaszek, loterię fantową i bieg rodzinny z czworonogiem zorganizowały p. W. Ryszka i p. J. Wolf – Marszałkiewicz przy pomocy klasy VII b.

            W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy rodzicom naszych uczniów oraz mieszkańcom Susza za wsparcie, zainteresowanie, pomoc i włączenie się w akcje szkolne.

galeria zdjęć

Wyniki szkolnych biegów przełajowych:

Klasy I

Dziewczęta:

 1. Skonieczka Lena I b
 2. Dąbrowska Angelika I c
 3. Rybacka Agnieszka I a
 4. Semrau Zuzanna I b
 5. Pietrasiak Zofia I a
 6. Gajer Magdalena I c

Chłopcy:

 1. Wrzesiński Wojciech I c
 2. Piasecki – Łukjańczyk Marcel I a
 3. Rzeźnikiewicz Adam I d
 4. Ćwikliński Jakub I d
 5. Komorowski Filip I c
 6. Narloch Artur I b, Napolski Kacper I d

Klasy II

Dziewczęta:

 1. Cantop Maria II c
 2. Mączkowska Milena II b
 3. Pyrzewska Anna II c
 4. Turek Agata II c
 5. Byszewska Zuzanna II c
 6. Fronczak Lena II b

Chłopcy:

 1. Ślusarski Hubert II d
 2. Rutkowski Maksymilian II c
 3. Goryński Wojciech II a
 4. Wisznicki Alan II b
 5. Lipka Michał II d
 6. Rędziński Oliver II d

Klasy III

Dziewczęta:

 1. Jaroszczuk Lena III b
 2. Sobucka Katarzyna III b
 3. Tyburska Nadia III a
 4. Kaca Malwina III c
 5. Markuszewska Anna III d
 6. Wrzesińska Pola III b

Chłopcy:

 1. Nowakowski Adam III a
 2. Pniewski Kacper III c
 3. Białek Aleksander III b
 4. Lipka Marcel III c
 5. Paszynin Filip III b
 6. Wojtalak Wojciech III c

Klasy IV

Dziewczęta:

 1. Siecińska Zuzanna IV b
 2. Skonieczka Julia IV a
 3. Szul Kornelia IV b
 4. Tomczyk Julia IV a
 5. Miśkiewicz Edyta IV b
 6. Wojciechowska Wiktoria IV b

Chłopcy:

 1. Godlewski Maksymilian IV b
 2. Teodorski Jan IV b
 3. Furmański Bartosz IV a
 4. Ślusarski Ksawery IV b
 5. Soboczyński Eryk IV b
 6. Teska Adam IV a

Klasy V

Dziewczęta:

 1. Kaca Emilia V c
 2. Górnik Martna V a
 3. Szałkowska Zuzanna V a
 4. Kochalska Julia V d
 5. Dybich Milena V e
 6. Krajnik Zuzanna V c

Chłopcy:

 1. Szczepanek Kacper V d
 2. Mazur Tomasz V d
 3. Jaroszczuk Wiktor V c
 4. Grzywacz Karol V e
 5. Teska Kacper V c
 6. Pepel Kryspin V d, Robaczyński Filip V d

Klasy VI

Dziewczęta:

 1. Furmańska Amelia VI d
 2. Żmijewska Maja VI b
 3. Matyka Joanna VI a
 4. Wojtalak Maria VI b
 5. Biskupska Helena VI a
 6. Bocianowska Izabela VI b

Chłopcy:

 1. Paliński Michał VI c
 2. Fiedorowicz Jakub VI c
 3. Temrowski Kacper VI e
 4. Zaremba Adam VI c
 5. Okoński Wiktor VI a
 6. Sikorski Mateusz VI d

Klasy VII

Dziewczęta:

 1. Skrzyniarz Paulina VII a
 2. Kaminiecka Milena VII c
 3. Misiak Małgorzata VII d
 4. Kaca Amelia VII a
 5. Bocianowska Wiktoria VII d
 6. Kołakowska Kinga VII d

Chłopcy:

 1. Markowski Daniel VII b
 2. Dobrzański Cezary VII b
 3. Badziąg Kacper VII c
 4. Sobucki Tadeusz VII a
 5. Lewandowski Szymon VII a
 6. Sieciński Maciej VII a

Klasy VIII

Dziewczęta:

 1. Kaca Julia VIII a
 2. Kaca Anna VIII a
 3. Justa Paulina VIII b
 4. Wieczorek Sandra VIII b
 5. Dybich Amelia VIII a

Chłopcy:

 1. Deling Jakub VIII a
 2. Tyburski Hubert VIII b
 3. Chlewicki Michał VIII a
 4. Szuba Adrian VIII a
 5. Domagalski Piotr VIII a

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl