Odsłony: 152
Pin It

18 października w naszej szkole odbyło się ważne wydarzenie – próbna ewakuacja. Po ogłoszeniu alarmu za pomocą trzech dzwonków i wezwaniu straży pożarnej z budynku szkoły wyprowadzono uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, łącznie 678 osoby.

Odsłony: 103
Pin It

To program edukacyjny prowadzony od 2006 r. i skierowany do uczniów szkół podstawowych. Poznanie zasad udzielania pierwszej pomocy przez uczniów i wyrabianie nawyku ich stosowania, to bardzo ważne zadanie dla nauczycieli edukacji dla bezpieczeństwa oraz wychowawców klas. W tym roku 16 października, razem z Fundacją Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przystąpiliśmy w szkole do kolejnego bicia rekordu w resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Odsłony: 72
Pin It

W środę, 15 października, korzystając z pięknej, jesiennej pogody uczniowie klasy I B wybrali się na wycieczkę do lasu, nad rzekę Liwę, gdzie mogli obserwować tamę zbudowaną przez bobry, ślady zębów bobra pozostawionych na pniach drzew, tropy zwierząt oraz zmiany zachodzące w lesie jesienią. Dzieci uczestniczyły również w spotkaniu z myśliwymi, oglądały paśnik, lizawki, poletka zgryzowe, uprawę topinamburu. Zdobyły wiele ciekawych informacji na temat zwierząt żyjących w pobliskich lasach, ich zwyczajów.

Odsłony: 91
Pin It

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej.Święto to upamiętnia powstanie w 1773 r., z  inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, Komisji Edukacji Narodowej-  pierwszego ministerstwa edukacji w Europie.Tak jak w wielu szkołach w całej Polsce, uroczyście świętowano ten dzień w Szkole Podstawowej w Suszu.

Odsłony: 60
Pin It

Kiedy wchodzisz do lasu jesienią nabiera on najpiękniejszych barw, ponieważ nadchodzi słynna „złota jesień”. Jesienią Słońce jest niżej nad horyzontem, temperatura powietrza spada, a dzień robi się coraz krótszy. Rośliny rozsiewają nasiona, które przetrwają zimę. Drzewa i krzewy liściaste oraz większość roślin zielnych zrzucają liście, by ograniczyć utratę wody zimą.