Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 230
Pin It

Zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki matematyki, popularyzowanie idei samodzielnego myślenia oraz inicjowanie i wspieranie współpracy międzynarodowej uzdolnionych uczniów i ich nauczycieli. To główne cele konkursu „Z matematyką przez świat”, którego uczestnikami są młodzi uczniowie z regionu oraz szkół z polskim językiem nauczania na Litwie, Białorusi, Ukrainie oraz w Kanadzie.

Konkurs z jednej strony pobudza zainteresowanie matematyką, z drugiej - służy podtrzymywaniu więzi najmłodszego pokolenia Polonii z krajem przodków. Dzięki zajęciom na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM to również zachęta do studiowania na olsztyńskim uniwersytecie. Organizatorem jest stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, wspierane przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Do finałowych zmagań konkursu „Z matematyką przez świat” zakwalifikowało się niemal 80 uczniów z Polski i szkół polonijnych za granicą. Wśród nich było dwóch uczniów naszej szkoły – Patryk Mierzyński i Mateusz Dańczyszyn z klasy VIII b ( przygotowani przez panią Małgorzatę Nowaczek ). Obaj chłopcy wykazali się dużą wiedzą w czasie czerwcowych eliminacji. 16 września 2019 roku podczas finału konkursu dobra passa nie opuściła Patryka. Uczeń zdobył zaszczytne

II miejsce i wrócił do Susza z okazałym pucharem.

Serdecznie gratulujemy i życzymy chłopcom dalszych sukcesów.

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl