Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 1401
Pin It

Jak fajną zabawą może być matematyka przekonali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Suszu podczas obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Przygotowania do obchodów tabliczkowego święta trwały już od początku września, a 28.09.2018 roku nastąpiła finalizacja przedsięwzięcia. Dzięki uczniowskim patrolom krążącym tego dnia po mieście i szkole mieszkańcy Susza mieli okazję sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Dobre odpowiedzi zostały nagrodzone naklejką oraz słodką niespodzianką.

W tygodniu podczas lekcji matematyki w klasach III – VI wyłoniono klasowych mistrzów tabliczki mnożenia, a w piątek ćwiczono sprawność rachunkową zapisując działania kredą na boisku szkolnym.

Dla uczniów klas IV zorganizowano turniej matematyczny „Tabliczkowy zawrót głowy” składający się z czterech konkurencji. Na koniec czwartoklasiści stworzyli hasła mówiące o tym, że matematyka jest fajna. Uczestnicy turnieju w podziękowaniu za udział i zaangażowanie otrzymali tabliczki czekolady.

Szkolnym koordynatorem Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były panie Magdalena Skrzypczyńska, Katarzyna Prus i Małgorzata Nowaczek, z którymi współpracowali pozostali nauczyciele matematyki oraz wychowawcy klas trzecich.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia były jednym z elementów projektu edukacyjnego „Różne oblicza tabliczki mnożenia” realizowanego w ramach projektu grantowego mPotęga. Dzięki wnioskowi napisanemu wiosną 2018 roku do mFundacji działającej przy mBanku szkoła pozyskała środki zarówno na pomoce dydaktyczne jak i nagrody dla uczniów. Już od początku września działa grupa projektowa, która realizuje poszczególne założenia projektu. Dzięki temu na uczniów Szkoły Podstawowej w Suszu czeka jeszcze wiele atrakcji, które mają na celu zaprzyjaźnić ich z matematyką.

Autorkami i realizatorkami projektu są panie: Małgorzata Nowaczek i Katarzyna Prus.

filmik

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl