Czcionka:
Kontrast:

Wydarzenia

czytaj

Sport

czytaj

Plan lekcji

czytaj

Odsłony: 548
Pin It

W maju 2018 pani Małgorzata Nowaczek złożyła wniosek do mFundacji o pozyskanie środków na zajęcia matematyczne dla grupy projektowej składającej się z uczniów klas VII i VIII naszej szkoły. Pomysły zawarte we wniosku spodobały się organizatorom dzięki czemu szkoła pozyskała 8 tysięcy złotych z programu mPotęga na zajęcia zaplanowane przez wnioskodawcę. Warto wspomnieć, że komisja konkursowa rozpatrzyła 598 wniosków.

Ogromne podziękowania należą się pani Katarzynie Prus, która brała udział w tworzeniu projektu.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród młodych ludzi i pokazuje im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Program ma także zachęcić nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Organizatorzy liczą, że pokazanie matematyki w kreatywny, atrakcyjny sposób będzie impulsem do wprowadzenia dzieci i młodzieży w przyjazny świat matematyki i logiki.

Liczymy, ze udział w programie będzie wspaniała przygodą zarówno dla grupy projektowej jak i dla pozostałej społeczności uczniowskiej naszej szkoły. 

sko4

wymiana3

niepodlegla4

wolontariat2

Bez tytulu2

bibl