Odsłony: 114
Pin It

10W naszej szkole 21 maja miały miejsce bardzo miłe odwiedziny. Przyjechali do nas goście. Były to dwie Panie pracujące w schronisku w Iławie „Przytulisko”. Honorowymi gośćmi były dwie sunie: Iwa i Buba. Odbyły się dwa spotkania- jedno dla klas I-II, drugie dla klas III-IV.

Panie ze schroniska zapoznały uczniów z pozycją obronną podczas ataku psa na człowieka. Jedna z nich przedstawiła prezentację multimedialną o schronisku w Iławie,opowiedziała o niektórych psach i kotach tam mieszkających, zwróciła uwagę na zmysły zwierząt. Druga z pań, właścicielka Iwy i Buby pokazała kilka sztuczek- chodzenie w kółeczko, „przybijanie piątki, dziesiątki”, „pif-paf- piesek leży, skok na ręce.

Pieski swoją pracę (ich właścicielka podkreśliła, ze pieski podczas pokazu pracują) wykonały na szóstkę. Uczniowie byli zainteresowani wiadomościami podawanymi podczas spotkania, entuzjastycznie reagowali na prezentowane zdjęcia zwierząt ze schroniska. Dużą radość sprawił im pokaz „psich umiejętności”.

Uczniowie stanęli na wysokości zadania i po raz kolejny przynieśli karmę dla „Przytuliska”.

Pracownice „Przytuliska” zachęcały do odwiedzin schroniska w Iławie i adopcji zwierzaczków tam mieszkających. Panie podziękowały za pomoc udzielaną schronisku przez uczniów naszej szkoły w ciągu całego roku i poprzednich lat. Spotkanie zorganizowało Szkolne Koło Przyjaciół Zwierząt prowadzone  Panią Wioletę Ryszkę i Panią Joannę Wolf-Marszałkiewicz.

filmik