Maciej Tur baner 1200x240

Aktualności

Podwórko Nivea w naszym mieście na terenie boiska SP. Susz

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców i sympatyków szkoły do głosowania na wyjątkowy projekt- „Podwórko Talentów NIVEA”

Krótko o akcji:

NIVEA już po raz 5. buduje wyjątkowe Podwórka w całej Polsce.
Pielęgnując wartościowe i wspólne spędzanie czasu, marka zachęca do zabawy dzieci i rodziców, szkoły, spółdzielnie oraz wspólnoty mieszkaniowe zarówno z mniejszych, jak i większych miejscowości. W ten sposób NIVEA jest blisko polskich rodzin nie tylko dzięki swoim produktom, ale także dzięki pielęgnowaniu talentów dzieci.

Link do strony głosowania:

https://podworko.nivea.pl/2019/lokalizacja/346-susz

 

UWAGA

W dniu 18 czerwca 2019 r. (wtorek) zajęcia trwają do godziny 11.30. Odjazd autobusów we wszystkich kierunkach o godz. 11.40

Uroczysty apel z okazji końca roku szkolnego dla uczniów klas I-IV odbędzie się w hali CSiR w Suszu o godz. 9.00.

Uroczysty apel z okazji końca roku szkolnego dla uczniów klas V-VIII i III gim. rozpocznie się o godz. 10.00 na boisku szkolnym polonezem w wykonaniu klas VIII i III gim.

Dalsza część apelu odbędzie się w hali CSiR. 

W dniu 19 czerwca 2019r. (środa) odjazd autobusów we wszystkich kierunkach dla uczniów klas I-IV o godz. 10.30, dla uczniów klas V-VIII, III gim. o godz. 12.30.

000 5Dzień piąty był podsumowaniem projektu: dzieciaki wspólnie oceniały to co im się udało, a nad czym należy w przyszłości popracować, co jest super, a co można jeszcze przemyśleć i zrobić na nowo. Pożegnanie nie było smutne, bo wszyscy zgodnie orzekli, że czekamy na kolejne spotkanie, tym razem w Polsce. Wspólna zabawa na koniec dała tego dosadny dowód i na kartkach napisano wiele miły słów. Dla grupy polskiej był to dzień długo wyczekiwany i można to zamknąć w dwóch słowach: Tropical Island! Resztę zobaczcie sami!

000 4Czwartego dnia, po smacznym śniadanku wiedzieliśmy już, że tego dnia odbędą się nasze wspólne polsko-niemieckie warsztaty teatralne. Przygotowywaliśmy się do nich bardzo szczegółowo, ponieważ nasze występy miały mieć miejsce… na ulicach Poczdamu, a oglądać nas mieli mieszkańcy. Następnie odwiedziliśmy pałac Fryderyka Wielkiego w Sansoucci, a wieczorem miała być pizza, pidżama party i lody śmietankowo-czekoladowe bez żadnych ograniczeń. Zielona noc zapowiadała się wyjątkowo barwnie i ciekawie, a my wciąż nie mieliśmy dość.

000 3Trzeci dzień naszej wizyty na wymianie był zgodnie z życzeniem obu szkół: polskiej i niemieckiej przeznaczony na wizytę w Berlinie. Chcieliśmy bardzo poznać ciekawe i ważne historycznie miejsca, zobaczyć jak wygląda życie ludzi w mieście wielu kultur, przekonać się samemu czy jest to miasto bezpieczne i czy na tyle ciekawe, by do niego wrócić, ponieważ zgodnie uznaliśmy, że to nasze spotkanie w Poczdamie to dopiero początek naszej wspólnej przygody z Niemcami, tym bardziej, że przez te dwa dni bardzo się polubiliśmy. Bilety już na nas czekały, a podróż różnymi środkami transportu kusiła nas bardzo…

000 2Wspólne zakupy, a później gotowanie i przygotowanie każdego posiłku przez grupy kuchenne: śniadania, obiadu i kolacji było dla najmłodszych prawdziwym wyzwaniem. W wyznaczonym budżecie należało się zmieścić z zakupami, a w wyznaczonym czasie przygotować posiłek dla wszystkich uczestników i opiekunów wymiany. Tego dnia pogoda spłatała nam figla, dlatego popołudnia postanowiliśmy nie ryzykować, a czas przeznaczony na relaks i wspólną zabawę spędziliśmy na basenie w Poczdamie. Zabawa była niesamowita!

000Od drobiazgowej kontroli pojazdu rozpoczęła się późno w nocy nasza szkolna przygoda pierwszej wymiany do Niemiec dla najmłodszych. Wszyscy byliśmy ciekawi tej podróży, dzieci zafascynowane pierwszym długim wyjazdem z domu, rodzice zadowoleni z samodzielności i odwagi swoich pociech, a pan dyrektor Włodzimierz Paliński pożegnał nas osobiście i wszyscy życzyli nam udanego wyjazdu. Nasza podróż dopiero się zaczynała, a pani Katarzyna Prus i pan Daniel Pączkowski przyjęli na siebie opiekę i odpowiedzialność za 15 uczestników wymiany szkolnej Susz-Poczdam-Berlin-Poczdam-Susz`2019.

014Mnóstwo wrażeń i tyleż samo niespodzianek przyniosła ze sobą tegoroczna wymiana młodzieży Susz – Jarmen. Niemieccy Gospodarze zapewnili wszystkim atrakcje niemal na każdym kroku, a rozbawiona i beztroska młodzież doskonale się w tym wszystkim odnalazła, wspólnie bawiła, uczyła i integrowała. Zdjęcia i opisy nie oddadzą nawet fragmentu tego wszystkiego co się działo, a wspaniałe przeżycia, bogate w doświadczenia emocje i nawiązane nowe kontakty zapewne staną się początkiem czegoś zupełnie nowego.

012Z prawdziwą radością i nieskrywanym zapałem w ostatnim tygodniu wakacji uczestnicy szkolnej wymiany do Jarmen zaplanowanej na 9-15 września podjęli konkretne przygotowania do wyjazdu. Tempo pracy narzuciły terminy przyznanego już w czasie wakacji (na początku lipca) dofinansowania z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży do której wkład własny dopłaciła Gmina Susz.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions