Maciej Tur baner 1200x240

Aktualności

img 20181114 093558Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. W naszej szkole podjęto wiele inicjatyw dla uczczenia 100 lecia niepodległości między innymi 9 listopada odbyła się z tej okazji akademia dla klas I-V przygotowana przez klasy IIb ( wych. Barbara Bedra)  i IIc (wych. Alicja Fanslau, Dorota Pyza). Następnie dnia 14 listopada drugoklasiści wraz z wychowawcami zaprosili rodziców na zajęcia otwarte.

46095464 345768252842891 2055630395075985408 nProjekt edukacyjny ,,100 pocztówek na 100-lecie Niepodległości- I'm proud to be Polish!" został stworzony przez 100 nauczycieli z całej Polski. W naszej szkole koordynatorem projektu była pani Anna Kuchnio. W trakcie jego trwania uczniowie z każdej ze szkół przygotowywali i wysyłali 100 kartek do 100 różnych placówek rozmieszczonych na terenie całej Polski oraz na Litwie.

img 20181113 084354W związku z obchodami Narodowego Święta Niepodległości uczniowie z klasy IIc (wych. Alicja  Fanslau,  Dorota Pyza) i IIIa (wych.  Małgorzata Wiktorowicz) dnia 13.11.2018r.  wybrali się na Grób Nieznanego Żołnierza w Suszu. Dzieci zapaliły znicze, wspólnie odmówiły modlitwę oraz odśpiewały hymn państwowy. Uczniowie wykazali się wrażliwością i patriotyzmem. Pamięć o trudnych losach Polski i Polaków, zainteresowanie naszą historią, postawa uczniów nad Grobem Nieznanego Żołnierza to pierwszy krok do bycia Małym Patriotą.

000Poczty Sztandarowe: Szkoły Podstawowej im. gen. Józefa Bema oraz Publicznego Gimnazjum im. Kawalerii Polskiej godnie reprezentowały społeczność szkolną podczas gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach uczestniczył także Oddział Terenowy Polskiego Klubu Kawaleryjskiego im. 5 Wileńskiej Brygady AK, prowadzony przez Dyrektora Szkoły – Włodzimierza Palińskiego.

CIMG5526„Katechizm polskiego dziecka” słowa jakie napisał  Władysław Bełza znane są wszystkim uczniom. Przed laty uczyli się ich w naszej szkole starszy szeregowy p. Mariusz Chmielewski i szeregowy p. Adam Wojciechowski. Nasi absolwenci pełnią służbę wojskową w 20 BARTOSZYCKIEJ BRYGADZIE ZMECHANIZOWANEJ w Morągu, a dziś 9 listopada towarzyszyli nam w obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Z wojskową punktualnością o ósmej rozpoczęła się lekcja historii w klasie pierwszej c.

DSC05464"100 lat wolnej Polski" -  pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Suszu odbyły się 9 listopada 2018 r. obchody Święta Niepodległości. Uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście mogli obejrzeć przygotowaną inscenizację. "100 lat wolnej Polski" -  pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. gen. Józefa Bema w Suszu odbyły się 9 listopada 2018 r. obchody Święta Niepodległości. Uczniowie szkoły oraz zaproszeni goście mogli obejrzeć przygotowaną inscenizację.

20181109 120530Podczas obchodów 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę 09 listopada uczniowie klasy I d (wych. K. Hiszpańska) udali się w obecności szczególnych gości – żołnierzy z 20 BARTOSZYCKIEJ BRYGADY  ZMECHANIZOWANEJ W MORĄGU starszym szeregowym Panem Mariuszem Chmielewskim i szeregowym Panem Adamem Wojciechowskim na Grób Nieznanego Żołnierza. Będąc na miejscu w odpowiedniej postawie zaśpiewaliśmy hymn narodowy, złożyliśmy wiązankę kwiatów w barwach narodowych oraz zapaliliśmy znicze. Wspólnie oddaliśmy hołd poległym żołnierzom, którym zawdzięczamy dziś wolność naszej ojczyzny.

DSC05456Dnia 9 listopada 2018 r.  odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę  100 -ej  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademia przede wszystkim miała  przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych  uczniów klas I - V w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

IMG 55598 listopada 2018r.  w Suskim Ośrodku Kultury odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu kapeli SUSE. W koncercie wzięli udział uczniowie kl. Va, Vb, IVc, VIc oraz IVa, VIIIa, VIIIc i VIa. W repertuarze wykonawców kapeli SUSE znalazły się pieśni patriotyczne, powstańcze i legionowe. Idea „muzycznego świętowania” niepodległości zrodziła się z przekonania, iż muzyka była i jest ważnym spoiwem naszej kultury.

IMG 20181107 1115177 listopada w Przedszkolu w Suszu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości, na którą zaproszona została klasa I b (wych. J. Malinowska, L. Komorowska). Grupa Biedronki pod czujnym okiem nauczycielek Pani Elżbiety Sokołowskiej oraz Joanny Gregorczyk przedstawiła nam bogaty program artystyczny, którego głównym celem było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.

1Dnia 5.11.2018r. klasa Vd zaangażowała się w akcję związaną z nadejściem Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. Uczniowie przygotowali dla mieszkańców Susza broszury, książeczki, informacje, przeprowadziły wywiady z mieszkańcami Susza dotyczące zbliżającej się 100-letniej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Odwiedziliśmy Przychodnię Zdrowia w Suszu, Suski Ośrodek Kultury, Komisariat Policji, Przedszkole, Bank Spółdzielczy, a także Urząd Miasta, gdzie odbyło się spotkanie uczniów klasy Vd  u pana Burmistrza.

Vinaora Visitors Counter

Powered by JS Network Solutions